Чи шкідлива мінеральна вата?

чим шкідлива мінеральна вата

Усім нам добре відомий такий теплоізоляційний матеріал, як мінеральна вата, адже він досить популярний, та має широку сферу застосування. Та чи все ми про неї знаємо?

Про небезпеку  цього утеплювача для людини і навколишнього середовища говорять уже давно.

Першими почали бити на сполох США та Європа. Після проведень досліджень щодо смертності на виробництвах мінеральної вати було виявлено пряму залежність

зростання кількості працівників, хворих на рак легень, від терміну, котрий людина пропрацювала на такому виробництві.  Те саме стосувалось і працівників, які здійснювали монтаж мінвати: чим довше монтажник працював з даним  утеплювачем – тим мав більшу вірогідність   отримати цю невиліковну хворобу.

Розглянемо детальніше, чим же шкідлива мінеральна вата.  Річ у тім, що у мінвату додають речовини, які захищають її від появи пилу і підвищують щільність і міцність. Даними складниками є такі канцерогени, як формальдегіди та фенол – високотоксичні речовини, які по суті є ядом для організму людини.

монтаж мінвати

Фенол швидко впитується шкірою людини та починає діяти на мозок, що може навіть призвести до паралічу дихального центру.  Навіть у мізерних кількостях його випаровування призводять до кашлю, головного болю, запаморочення та блювання. В більш тяжких випадках фенол викликає втрату свідомості, судоми, онкологічні захворювання.

Що стосується формальдегіду, то доведено, що він викликає утворення хвороб шкіри, захворювання дихальних шляхів. Підступність у тому, що шкідливі пари формальдегіду можуть виділятися роками і отруювати тих, хто ними дихає.

Варто також зазначити,  що до складу мінеральної вати часом входять ще й інші компоненти, для здешевлення її вартості, наприклад відходи металургійної промисловості, випаровування яких є шкідливими для здоров’я.

В 1997 році Євросоюз опублікував директиву, згідно якої мінвату віднесли до 2-ї і 3-ї групи канцерогенної небезпеки.В 2002 році основні положення директиви підтвердила Міжнародна агенція по вивченню раку (International Agency for Research on Cancer (IARC)), і в ході досліджень заявила про надзвичайну небезпеку цього утеплювача, та опублікувала звіт, в котрому назвала мінеральну вату серйозним джерелом онкологічних захворювань. Німеччина запровадила більш жорсткі міри – тут взагалі заборонено більшість видів мінеральних волокон.

утеплення даху

 

На сьогодні зарубіжні країни та багато західних екологів рішуче виступають за те, щоб взагалі заборонити виробництво та використання мінвати. 

Це питання рано чи пізно постане і перед Україною.

Тому ми пропонуємо вам безпечний утеплювач – піну Айсінін (ICYNENE).

Утеплювач Айсинін схвалений Енвіродезичною Сертифікаційною Програмою, яка підтверджує, що він не містить формальдегідів, хлорфторвуглеводів, гідрохлорфторвуглеводів, гідровуглеводів та летких органічних з’єднань, і не завдає ніякої шкоди здоров’ю.