Озеленення дахів

зелені дахи рослини дерева на даху3
🌱Озеленення та благоустрій даху.🌱
☝️Дах традиційно сприймається лише у відповідності з основними функціями: захистити будинок від опадів, вітру, тепловтрат і УФ випромінювання.
☝️Тим часом, це кілька десятків або навіть сотень квадратних метрів, які простоюють без діла. Послуги із благоустрою й озеленення експлуатованої покрівлі дозволяють перетворити дах в повноцінну зелену зону, де можна вирощувати різні рослини, встановлювати лавки, альтанки, проводити зустрічі з друзями і партнерами, організовувати цікаві заходи.
 
зелені дахи рослини дерева на даху35
🙋‍♂️Переваги озеленення дахів
Є кілька причин, за якими реалізація таких рішень користуються великою популярністю за кордоном, а поступово і в нашій країні:
📌Чисте повітря. Рослини, чагарники і дерева не тільки виробляють життєво необхідний для людини кисень, а й очищають повітря від шкідливих домішок.
📌Тепло-, волого-і шумоізоляція. При грамотному використанні технології озеленення та благоустрій покрівлі призведе до того, що конструкція будинку буде надійно захищена від проникнення вологи, впливу вітру, тепловтрат і шуму.
зелені дахи рослини дерева на даху34
📌Місце для приємного проведення часу. Зелений дах – це парк або сад, де можна відпочивати, займатися спортом, гуляти з дітьми, спілкуватися з друзями, проводити зустрічі з партнерами, організовувати вечірки, тренінги та багато іншого.
📌Поліпшення іміджу. Озеленення дахів громадських будівель, не тільки розширює їх корисну площу, а й сприяє формуванню позитивного образу компанії .
 
☘️ Уявити послугу зі створення зеленої зони на даху можна практично для будь-якої споруди. Відрізнятися будуть лише рекомендації по типу озеленення та використовуваним рослинам.
 
🍀 Можна виділити два основних типи озеленення та благоустрою дахів ландшафтного дизайну:
🌾Екстенсивне. Воно не передбачає експлуатацію даху людьми, тобто не розраховане на те, що вони будуть виходити на його поверхню і проводити там час. Для екстенсивного варіанту зазвичай вибирають газонні трави, седум, польові рослини – невибагливі культури, які зможуть вижити під палючим сонцем і великою кількістю опадів, притому не потребуватимуть частого догляду
 
 
зелені дахи рослини дерева на даху356
🌳Інтенсивне. Це, навпаки, то озеленення, яке не тільки надає будинку естетичний вигляд, очищає повітря, захищає споруду від вологи, тепловтрат і шуму, а й включає можливість безпосередньої експлуатації. Проект може включати в себе доріжки, столики, лавки, ліхтарі, альтанки, дитячі ігрові майданчики, спортивні тренажери та багато іншого. Для інтенсивного варіанту також обов’язково продумуються парапети, огорожі та інші засоби безпеки, що виключають ймовірність мимовільного падіння відвідувачів.
 
🌿Вибираючи рослини для посадки, потрібно вибирати рослини, які будуть добре уживатися одна з одною. У рослин повинна бути невелика коренева система, посухостійкість, морозостійкість. Загалом, рослини повинні бути невибагливими.
 
зелений дах
⛳️Додатково на ділянці озелененою даху можна встановити будь-які елементи, які виконують естетичні чи розважальні функції. Крім згаданих раніше, це можуть бути фонтани, містки, скульптури або навіть оранжереї, в яких можна організувати зимові сади.
 
💚Благоустрій даху і його озеленення – це прекрасна можливість створити місце, де буде приємно проводити час, не витрачаючи дорогої міської землі. Це рішення відкриває великий простір для фантазії, а застосування сучасних технологій робить його надійним і безпечним.💚